Zámecká sýpka Blansko | ubytování, restaurace | +420 702 002 824 | info@sypkablansko.cz

Sportovní aktivity v okolí

Cykloturistika a pěší turistika

Celá oblast Blanenska a Moravského krasu je protkána hustou sítí turistických stezek i cyklistických tras. Všechny trasy jsou dobře značené, vedou po silnicích, zpevněných cestách a lesních stezkách v nádherné přírodě Moravského krasu. Nabízí atraktivní místa regionu s hlubokými údolími a žleby a stejně tak krasovými plošinami, historické i technické památky a mnohé další. Neváhejte a přijeďte poznávat krásy Jižní Moravy ze sedla kola.

Sportovní ostrov Blansko

Sportovně-relaxační areál – Sportovní ostrov Ludvíka Daňka vám nabízí mnoho možností sportovního vyžití. Víceúčelovou sportovní halu s tělocvičnou, posilovnou a spinningem, atletickou dráhu, fotbalová hřiště, baseballové hřiště, volejbalové kurty, beach-volejbal, tenisové kurty, skate park, přírodní cross terény a in-line stezku

Aquapark a krytý bazén

Aquapark Blansko je letní aquapark, který disponuje všemi atrakcemi, které návštěvníci těchto zařízení vyhledávají. Součástí vnitřního areálu je krytý bazén se skokanskými můstky, vířivka, sauna finská, infrasauna a rehabilitační bazén. V zadní části areálu je široká písečná pláž, která obsahuje stylové dětské hřiště a dva plážové volejbalové kurty. Součástí areálu čtyři nové dráhy na petánque včetně veškerého příslušenství.

Zimní stadion

Zimní stadion v Blansku je součástí Sportovního ostrova, který umožňuje svým návštěvníkům bohaté sportovní vyžití po celý rok. V době, kdy není v provozu ledová plocha, je za účelem celoročního využití objektu instalována nejnovější umělá plocha. V letní sezóně je tedy stadion využíván převážně k sportovním aktivitám, ale také se zde pořádají nejrůznější kulturní a společenské akce.

Přírodní koupaliště, přehrada

Komplex rekreační oblasti Pálava zasazený v neobvykle hezkém prostředí tvoří umělá vodní nádrž (skokanský můstek, molo) s možností koupání na vlastní nebezpečí. Pro děti je připraveno dětské brouzdaliště, dětské hřiště plné lákavých atrakcí pro nejmenší děti a pískovou pláž s prvky pro dětské hry.
Vodní nádrž obklopují rozsáhlé upravované travnaté plochy pro pasivní odpočinek.

Rybník Olšovec

Rybník o rozloze 40 ha s travnatými plážemi a pozvolným vstupem do vody leží v rekreační oblasti Olšovec – Jedovnice. Ideální základna pro výlety do blízkého okolí a dobré místo pro rybaření.

Golf Kořenec

Golfové hřiště Kořenec se nachází u Boskovic, 25 km od Blanska. Je to místo poskytující nebývalý rozhled na malebnou scenérii Českomoravské vysočiny s čistým ovzduším v panensky nedotčené přírodě bez průmyslové zátěže. Díky kvalitním cvičným odpalištím si může golf zahrát i úplný začátečník, který si chce jednoduše odpočinout v nádherném prostředí. Pro náročnější jsou v nabídce golfové kurzy.